Medienos tašo klijavimas


Kiek laiko laikys klijų siūlė? Tai pagrindinis klausimas su kuriuo susiduria klijuoto tašo gamintojai. Bandymais buvo nustatyta, kad aukštą patikimumą galima pasiekti tada, kai tinkamai paruošiama gaminio konstrukcija, klijų siūlė ir konstrukcijos apsauga. Toliau pateikiami trumpi įvairių veiksnių, kurie daro įtaką patvarumui, aprašymai.

BANDYMAI

Neseniai baigtame vykdyti „Trätek“ praktiniame bandyme kaip testavimo medžiagos buvo naudojami klijuotos pušies bandiniai, kurie buvo bandomi lauke, pietinėje pusėje. Kai kurie iš jų buvo visiškai neapsaugoti, o kai kurie apsaugoti tik iš dalies. Be to, tiek įklijuoti elementai, tiek sukomplektuoti (šiuo atveju) langai buvo sumontuoti pietinėje dalyje esančiose sienose. Atliekant tyrimą buvo naudojami įvairių rūšių klijai, įvairūs atsparumo didinimo ir paviršiaus apdorojimo metodai bei įvairių rūšių žaliavinė mediena, pvz., su balana arba medžio šerdimi, ir sudaromo įvairios eksploatavimo sąlygos. Iš viso į tyrimą buvo įtrauktos 87 parametrų kombinacijos (testavimo grupės), o 67 iš jų buvo išbandytos praktikoje. Toliau trumpai apžvelgsime rezultatus.

DĖL KLIJŲ

Klijuojant medieną, saugiausia naudoti aukštos atsparumo klasės klijus. Vandeniui prasiskverbti užtenka menkiausio, vos kelių dešimtųjų milimetro gylio klijų siūlės įtrūkimo, todėl ir toliau būtų sudarytos sąlygos puvimui ir klijų siūlės atsivėrimui. Ilgalaikės klijų siūlės savybės iš esmės priklauso nuo klijų atsparumo drėgmei, tačiau tam tikra dalimi svarbus ir klijų gebėjimas atlaikyti medienoje dėl dažnų drėkimo ir džiūvimo procesų susidarančius tempimus. Tyrimo metu buvo nustatyti didžiuliai klijų siūlės skirtumai tarp aukštos atsparumo klasės klijų (RF, EPI klijai) ir žemesnės atsparumo klasės klijų (D3 klijai).

DĖL PAVIRŠIAUS APDOROJIMO

Kruopščiai taikomas klijuotų elementų paviršiaus apdorojimas suteikia klijų siūlėms patikimą apsaugą nuo drėgmės patekimo ir atsiskyrimo, tačiau tik tuo atveju, jei apdorotas paviršius nėra pažeidžiamas ir išlaiko savo atsparumo drėgmei funkciją. Įtrūkę dažų sluoksniai praleidžia drėgmę į medieną ir klijų siūles, tačiau trukdo džiūti, taip greičiau atsiranda klijų siūlių įtrūkimų ir padidėja puvimo sukeliamų pažeidimų rizika.

DĖL KONSTRUKCIJOS APSAUGOS

Oro sąlygų poveikio intensyvumas ir jo trukmė daro lemiamą įtaką ilgalaikiam klijų siūlės patvarumui. Visiškai neapsaugotos ant horizontalių paviršių esančios klijų siūlės negali ilgą laiką atlaikyti nepalankių oro sąlygų poveikio, tačiau taisyklingai įrengtos, ypač ant vertikalių paviršių, yra labai patvarios, jei naudojami tinkamo patvarumo klijai. Todėl svarbu klijų siūles apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų poveikio ir drėgmės, pasitelkiant konstrukciją ir teisingą formą, kad klijų siūlė būtų patvari ilgą laiką.

DĖL MEDIENOS

Buvo išsiaiškinta, kad kai kurios klijuojamos medienos savybės yra labai svarbios klijų siūlės patvarumui. Esant panašioms medienos savybėms, ji mažiau veikiama įtempimų, todėl klijų siūlė tampa patvaresnė.

DĖL STIPRUMO

Buvo išsiaiškinta, kad kai kurios klijuojamos medienos savybės yra labai svarbios klijų siūlės patvarumui. Esant panašioms medienos savybėms, ji mažiau veikiama įtempimų, todėl klijų siūlė tampa patvaresnė.

Klijuoto bandinio su horizontaliomis neapsaugotomis skirtingo patvarumo klasės klijų siūlėmis, kurios 10 metų buvo tiesiogiai veikiamos oro sąlygų, pjūvis.

PVA klijai. Atsparumo klasė D3

     

PVA klijai. Atsparumo klasė D4

     

EPI klijai. Atsparumo klasė D4

    

RF klijai. Atsparumo klasė 1 (U)

Svarbiausia – atsarga gamybos metu. 

Norint gauti medieno tašo klijavimo pasiūlymą susisiekite su mūsų medienos klijų atstovu Rolandu Bagdzevičiumi telefonu 8-618-76161 arba naudodamiese žemiau pateikta užklausos forma.

Domina mūsų produktai, užpildykite užklausą

Susisiekite

  • Tel. +370 618 50633
  • El. p. info@rigalit.lt

RIGALIT Lietuva specialistai Jums ne tik pateiks jūsų lūkesčius atitinkantį pasiūlymą, bet ir suteiks galimybę patiems išbandyti siūlomus sprendimus bei prekes.

 

Rekvizitai

UAB "Rigalit Lietuva"

Europos pr. 89, 46333 Kaunas

Tel/Fax.: +370 618 50633

El-paštas: info@rigalit.lt

Įm. kodas 111595283   PVM kodas LT115952811

Sandėlis

Europos pr. 36, 46369 Kaunas

Darbo laikas:

I-IV      8:00-17:00

V         8:00-16:00

VI-VII  NEDIRBAME

Prekė įdėta į krepšelį
Tęskite prekių pasirinkimą arba eikite į krepšelį